Tuna Zeytinciliğin Açılışı Yapıldı

İlçemizde 1960 yılında itibaren Zeytin ve Zeytinyağı sektöründe faaliyet gösteren Tuna Zeytincilik Balıkesir yolu üzeri Fora Zeytin yanına Fabrika Satış İşletmesinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılaşa Balıkesir Milletvekili Sayın Ali AYDINLIOĞLU,Kaymakamımız Sayın Şeref AYDIN,Belediye Başkanımız Sayın Emin ERSOY,Burhaniye Belediye Başkanı Sayın Necdet UYSAL,Belediye Meclis Üyeleri,Belediye Başkan Yardımcıları,Daire Müdürleri,Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri Balıkesir bölgesinin Zeytin ve Zeytinyağı sektöründe önde gelen firma temsilcileri katıldı.

Açılış Kurdelesini kesen Balıkesir Milletvekili Sayın Ali AYDINLIOĞLU,Kaymakamımız Sayın Şeref AYDIN,Belediye Başkanımız Sayın Emin ERSOY,Burhaniye Belediye Başkanı Sayın Necdet UYSAL,Havran AK Parti İlçe Başkanı Sayın Ahmet DAYI ve Havran MHP İlçe Başkanı Sayın Ömer ACAR birer kısa konuşma gerçekleştirdiler.

Başkanımız Sayın Emin ERSOY konuşmasında şunları söyledi.
EMİN ERSOY YENİ İŞ İSTİHDAMI OLANAKLARI SAĞLANIYOR. Havran ilçemizde yıllardır faaliyet gösteren Tuna Zeytinciliğin Çevre yolu üzerinde açmış olduğu bu nezih kaliteli iş yeri hem firma açısından hemde İlçemiz açısından çok önemli.Tuna Zeytincilik sektörel bazda vizyon ve kalite getirmiştir.İşletme çok amaçlı olup hem paketleme hemde satış noktası olarak halkımıza hizmet verecektir. Tuna Zeytincilik her zaman atılım içinde firmalarımızın başında geliyor.Uluslararası Fuarlarda her yıl katılım sağlayarak İlçemizin tanıtımına önemli katkı sağlamıştır. Bu güzel işletme personel alımı yeni iş istihdamı olanağı sunmuştur. İşletmenin İlçemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum dedi.

YAKUT BALIKESİR’DE TARIMIN BAŞKENTİ HAVRAN’DIR
Havran Ziraat Odası Başkanı Sayın Adem YAKUT Balıkesir’de tarımın başkenti Havran İlçemizdir.Bereketli topraklarımızda her türlü ürün yetişmektedir.Bu ürünlerin başında halkımızın geçim kaynağı Zeytin ve Zeytinyağıdır.Tuna Zeytincilik yeni açtığı bu işletme ile sektörün vizyonunu değiştirmiştir.Umarım diğer firmalarımızda böylesi kaliteli işletmeler açarak ekonomimize katkı sağlar dedi.

AYDINLIOĞLU HAVRAN NEDEN SUSURLUK GİBİ OLMASIN
Milletvekili Sayın Ali AYDINLIOĞLU ise Susurluk ilçemiz ayranı ile Türkiye’de ün yaptı.
Havran’da yetişen onlarca ürün ve köklü tarihi ile neden Susurluk ilçemiz gibi olmasın?
Çevre yolunun imara açılarak İşletmelerin çevre yoluna taşınması Havran’ın marka değerini arttırır dedi.

TUNA ÇITAMIZI HER ZAMAN YÜKSEK TUTTUK
İşletme Sahibi Sayın İbrahim TUNA bugün açılışımıza katılan tüm dostlarımıza teşekkür ederiz. Tuna Zeytinclik olarak her zaman yeniliğe açık değişen iş dünyasını takip ederek gerek ekipman gerekse teknoloji bakımından vizyonumuzu yenileyerek halkımızın hizmetindeyiz.Havran ve Burhaniye ilçelerimizde bulunan işletmelerimiz ile Sektörde varlığımızı her zaman hissettirdik. Amacımız kaliteden ödün vermeyerek çıtamızı yüksek tutmaktır dedi. Açılışta katılımcılara çeşitli ikramlar sunuldu.