HAVRAN’DA FOTOĞRAF AVCILARI MUHTEŞEM BİR FİNALLE SONA ERDİ

HAVRAN FOTOĞRAF AVCILARI MUHTEŞEM BİR FİNALLE SONA ERDİ

Havran Kaymakamlığı ve Havran İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen ve üç ay boyunca öğrenci fotoğraflarının farklı konular üzerinde yarıştığı “Havran Fotoğraf Avcıları” yarışması düzenlenen final töreniyle ve sergiyle sona erdi. Final Törenine Havran Kaymakamı Şeref AYDIN, Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY, Havran İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf SÖBÜOĞLU, Havran Kurum Amirleri, Okul Müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Jüri üyelerine ve yarışmaya sponsor olan kurum müdürüne desteklerinden dolayı Havran Kaymakamı Şeref AYDIN tarafından teşekkür plaketi verildi. Akabinde Okul Müdürlerine öğrencilerini yarışmaya yönlendirdikleri ve katılım sağlanması konusunda göstermiş oldukları hassasiyetten dolayı Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY tarafından katılım belgeleri takdim edildi. Havran Kaymakamı Şeref AYDIN ve Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY yarışmaya gösterilen ilgi ve özenden dolayı emeği geçenlere teşekkür ederken bu tip yarışmaların Havran’ da sanat gündemi oluşturacağına ve sosyal ve kültürel gelişimde etkili olacağını belirttiler. Daha sonra Kurum Amirleri yarışma boyunca dereceye giren öğrencilere teşekkür belgelerini verdikten sonra öğrencilerin eserleri sinevizyon gösterisiyle programı takip edenlerin beğenisine sunuldu.

Törenin büyük ödül kısmında ise üç ay boyunca yarışan fotoğraflar arasından ödül kazanan eser sahipleri ödüllerini aldılar. Jüri Teşvik ödülünü Şehit Eyüp Karataş Ortaokulu’ndan Sıla ÖZÇAM, Mansiyon ödüllerini Aliçetinkaya İlkokulu’ndan Nursima NARMANLI, Gülsüm Mehmet Uysal Büyükdere İlkokulu’ndan Berkay TIĞLI, Havran Anadolu Lisesi’nden Sevinç Ezgisu BAYKARA 100 TL olan ödüllerini Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY’un ellerinden alırken yarışmada üçüncü olan Kobaklar Ortaokulu’ndan Şahnaz GÖNÜL 250 TL, ikinci olan Usame Oğulcan BAYKARA 500 TL ve birinci olan Çakırdere İlkokulu’ndan Seher ÇAKAR 750 Tl olan ödüllerini Havran Kaymakamı Şeref AYDIN’ ın ellerinden aldılar.

Yarışma çekilen hatıra fotoğrafının ardından son bulurken dereceye giren fotoğraflardan oluşan sergi programa katılanlar tarafından keyifle incelendi.