Havran Kent Konseyi

Hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kent kültürü ve şehrimizin zenginliklerini değerlendirmek amacıyla kurulan kent konseylerinin güzel bir örneği Havran’da kurulacak.

 

Havran Kent Konseyinin kurulmasını çok önemseyen Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, “Havran’da yeni ufuklara yelken açmak, hedeflerimize ulaşmak, yeni bir Türkiye vizyonuna uygun yeni bir Havran vizyonu oluşturmak ve hepsinden önemlisi yönetime halkmızı da katmak amacıyla Kent Konseyi kurmak istiyoruz. Kent Konseyinde Halkımız ve Sivil Toplum Kuruluşları yer alacalar. Havranımızın kalkınmasına katkıda bulunabilecek herkes Kent Konseyinde yer alacak. Kent Konseyinde engelliler, gençler, kadınlar ve çocuklar için kuracağımız meclislerde yöremizde ihtiyaç olan konularda özel projeler geliştireceğiz. Halkımız her konuda söz sahibi olacak.” dedi.

 

Başlatılan Kent Konseyi kurma çalışmaları, takvime uygun olarak 07.01.2015 Çarşamba günü Belediye Kültür Merkezinde yapılan muhtarlar toplantısı ile devam etti. Havran Mahalle Muhtarlarının katıldığı toplantıda kendilerine kent konseyi hakkında bilgi verildi. Toplantının sonunda konseyde görev alacak 20 Muhtarın seçimi yapıldı.

 

Kent Konseyi çalışmalarına 15 Ocak 2015 günü saat 14:00’da Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek seçimli genel kurul ile devam edilecek. Havran Belediyesi tarafından resmi yazı ile davetiye gönderilen tüm ilgililerin katılacağı genel kurulda Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu seçimi yapılacak. Ardından Havran Kent Konseyi fiilen çalışmalarına başlamış olacaktır.

 

Havran’a sevdalı tüm vatandaşlarımızı Kent Konseyine davet ediyoruz.